Teslimat Bilgileri

Satın aldığınız ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından size teslim edilecektir. Satın aldığınız ürün/ürünler kargoya verildiğinde wenet.com.tr tarafından “Ürün/Ürünleriniz Kargoya Verildi” emaili size iletilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stoklarımızda bulunmaması durumunda konu ile ilgili Müşteri Hizmetleri tarafından bilgilendirileceksiniz.


Stokta bulunmayan ürün/ürünler sipariş üzerine ilgili tedarikçi firmalardan tedarik edilerek adresinize kargo ile ulaştırılmaktadır. Stoklarımızda mevcut olan ürün/ürünler Mersin içi 1 iş günü, Mersin dışına da 3 iş günü içerisinde adrese teslim edilir. Oluşan özel durumlarda (ürünlerin stoklarda bulunmaması, olağanüstü hava şartları veya ulaşım problemleri gibi) ürünlerin teslimat süresi hem Mersin içi için hem de Mersin dışı için 3 iş günü süresini aşabilir. Her ne kadar ürün listeleri sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler wenet.com.tr veya tedarikçi firmaların stoklarında tükenebilmekte ya da nadirde olsa ürün teminlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda Müşteri Hizmetleri sizinle irtibata geçerek bilgi verecek ve ürün/ürünlerin iptal edilmesi durumunda ürün/ürünlerin bedeli, ödeme Havale/EFT ile gerçekleştirildiyse ilgili banka kartına, kredi kartıyla gerçekleştirildiyse kredi kartınıza iade edilecektir.


Aksi belirtilmediği takdirde wenet.com.tr sitesinden yapılan alışverişlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo ücreti, ürünlerin desi'si (hacim) ve teslim adresinin uzaklığına göre değişecektir. Fakat belirli dönemlerde firmamız tarafından sabit kargo ücreti uygulaması gerçekleştirilebilir. Alışveriş işlemi bitmeden önceki, ödeme bilgileri sayfasında siparişinize ait kargo ücretini görmeniz mümkündür. Kargo ücreti alışverişiniz ile birlikte tahsil edildiğinden kapıda ödemeli siparişleriniz haricinde kargo şirketine herhangi bir ödeme yapmayınız.


Kapıda ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi müşterilerimizden telefon ile teyid alınacaktır. Kapıda ödeme seçeneğinde ödemenizi sadece nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.


Sipariş ile ilgili faturanız size paketiniz ile birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından teslim edilecektir.


Kargo yetkilisi, siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir.


Ödeme yapmadan önce kargo elemanından, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır.


Siparişinizin kargo durumunu, siparişiniz kargoya verildikten sonra wenet.com.tr tarafından size iletilen “Kargo Takip Numarası” mailindeki takip numarası ile kargo firmasının web sitesinden veya telefon numarasından öğrenebilirsiniz.


wenet.com.tr ürün portföyünde bulunan ürün bilgi ve fiyat güncellemesi tedarikçi firmalardan alınan bilgiler üzerine yapılmaktadır. Bu sebeple olası bilgi ve fiyat hatalarından firmamız sorumlu değildir. Ürün fiyat ve bilgilerinde oluşabilecek yazım hataları söz konusu olduğunda wenet.com.tr kayıtlarındaki bilgi ve fiyatlar geçerlidir.

Sevkiyat tarafınıza teslim edilmek üzereyken kargo yetkilisi önünde kargonuzu açıp kontrol ediniz. Eğer üründe/ürünlerde herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü/ürünleri teslim almayınız. Ürünü/ürünleri teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık gibi durumlardan müşterinin sorumlu olduğunu ve bunların iade veya ayıplı mal şartlarını bozduğunu unutmamalısınız.